Leçinë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Leçinë
Fshat
Vendndodhja
Leçinë is located in Kosova
Leçinë
Leçinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 29″ Veri

20° 39′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto