Marina (Skënderaj)

fshat në Kosovë

Marinë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Marinë
Fshat
Vendndodhja
Marinë is located in Kosova
Marinë
Marinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 624 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 10″ Veri

20° 48′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto