Polacë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Hasan Prishtina.

Polacë
Hasan Prishtina
Fshat
Vendndodhja
Polacë is located in Kosova
Polacë
Polacë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 44″ Veri

20° 50′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto