Syrigana (Skënderaj)

fshat në Kosovë

Syriganë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Tradicionale, Syriganë ishte pjesë e vendbanimit Suhogërlla, sot të dy fshatra janë ndarë.

Syriganë
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto