Kuçica (Skënderaj)

fshat në Kosovë

Kuçicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kuçlinë.

Kuçicë
Kuçlinë
Fshat
Vendndodhja
Kuçicë is located in Kosova
Kuçicë
Kuçicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 28″ Veri

20° 46′ 23″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto