Rezallë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezallë.

Rezallë
Rrezallë
Fshat
Vendndodhja
Rezallë is located in Kosova
Rezallë
Rezallë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 38″ Veri

20° 46′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto