Vitak është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Vitak
Fshat
Vendndodhja
Vitak is located in Kosova
Vitak
Vitak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 4″ Veri

20° 42′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto