Dashec është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dashec.

Dashec
Dashës
Fshat
Vendndodhja
Dashec is located in Kosova
Dashec
Dashec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 26″ Veri

20° 51′ 40″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto