Pemishti

fshat në Kosovë

Pemisht është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Pemisht
Fshat
Vendndodhja
Pemisht is located in Kosova
Pemisht
Pemisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 15″ Veri

20° 39′ 1″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto