Kopiliqi i Epërm

fshat në Kosovë

Kopiliq i Epërm është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Kopiliq i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Kopiliq i Epërm is located in Kosova
Kopiliq i Epërm
Kopiliq i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 635 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 16″ Veri

20° 41′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto