Plluzhina (Skënderaj)

fshat në Kosovë

Plluzhinë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Rrezanë.

Plluzhinë
Rrezanë
Fshat
Vendndodhja
Plluzhinë is located in Kosova
Plluzhinë
Plluzhinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 39′ 42″ Veri

20° 45′ 4″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto