Burojë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Burojë
Fshat
Vendndodhja
Burojë is located in Kosova
Burojë
Burojë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 578 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 30″ Veri

20° 40′ 28″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto