Krasaliq është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kruebardh.

Krasaliq
Kruebardh
Fshat
Vendndodhja
Krasaliq is located in Kosova
Krasaliq
Krasaliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 38″ Veri

20° 54′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto