Klladërnica

fshat në Kosovë

Klladërnicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kodërnik.

Klladërnicë
Kodërnik
Fshat
Vendndodhja
Klladërnicë is located in Kosova
Klladërnicë
Klladërnicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 40″ Veri

20° 41′ 41″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto