Çitaku

fshat në Kosovë

Çitak është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Çitak
Fshat
Vendndodhja
Çitak is located in Kosova
Çitak
Çitak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 19″ Veri

20° 39′ 44″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto