Baksi (Skënderaj)

Fshat në Kosovë

Baks është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë.

Baks
Fshat
Vendndodhja
Baks is located in Kosova
Baks
Baks
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 9″ Veri

20° 52′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto