Radishevë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shqiponjas.

Radishevë
Shqiponjas
Fshat
Vendndodhja
Radishevë is located in Kosova
Radishevë
Radishevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 776 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 36″ Veri

20° 41′ 46″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto