Radishevë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Shqiponjas.

Radishevë
Shqiponjas
Fshat

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto