Kozhica

fshat në Kosovë

Kozhicë është një vendbanim në komunën e Skënderajt, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Gurelez dhe Kosnik.

Kozhicë
Kosnik
Fshat
Vendndodhja
Kozhicë is located in Kosova
Kozhicë
Kozhicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Skënderaj
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Drenicë
Lartësia 842 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 48″ Veri

20° 54′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto