Suhogërlla

fshat në Kosovë

Suhogërllë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Syrigonë. Tradicionale, Suhogërllë me Syrigana ishin një vendbanim por sot të dy janë ndarë si fshatra e vet.

Suhogërllë
Syrigonë
Fshat
Vendndodhja
Suhogërllë is located in Kosova
Suhogërllë
Suhogërllë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 1″ Veri

20° 39′ 30″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto