Zabllaq është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Blaç dhe Frashën.

Zabllaq
Frashën
Fshat
Vendndodhja
Zabllaq is located in Kosova
Zabllaq
Zabllaq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 21″ Veri

20° 29′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto