Veriq është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Vërri dhe Vërrin.

Veriq
Vërrin
Fshat
Vendndodhja
Veriq is located in Kosova
Veriq
Veriq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 545 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 3″ Veri

20° 33′ 6″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto