Cerkolez është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lezaj.

Cerkolez
Lezaj
Fshat
Vendndodhja
Cerkolez is located in Kosova
Cerkolez
Cerkolez
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 48′ 47″ Veri

20° 37′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto