Osojan është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Osaj.

Osojan
Osaj
Fshat
Vendndodhja
Osojan is located in Kosova
Osojan
Osojan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 531 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 3″ Veri

20° 33′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto