Llukaca e Thatë

fshat në Kosovë

Llukacë e Thatë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugthat.

Llukacë e Thatë
Lugthat
Fshat
Vendndodhja
Llukacë e Thatë is located in Kosova
Llukacë e Thatë
Llukacë e Thatë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 5″ Veri

20° 30′ 34″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto