Muzhevinë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Muzakaj.

Muzhevinë
Muzakaj
Fshat
Vendndodhja
Muzhevinë is located in Kosova
Muzhevinë
Muzhevinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 32″ Veri

20° 28′ 35″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto