Llukaca e Begut

fshat në Kosovë

Llukacë e Begut është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Begaj.

Llukacë e Begut
Begaj
Fshat
Vendndodhja
Llukacë e Begut is located in Kosova
Llukacë e Begut
Llukacë e Begut
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 57″ Veri

20° 26′ 42″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto