Polanë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Fushëpal.

Polanë
Fushëpal
Fshat
Vendndodhja
Polanë is located in Kosova
Polanë
Polanë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 15″ Veri

20° 36′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto