Kosh është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Kosh
Fshat
Vendndodhja
Kosh is located in Kosova
Kosh
Kosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 41′ 40″ Veri

20° 33′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto