Studenicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurras.

Studenicë
Gurras
Fshat
Vendndodhja
Studenicë is located in Kosova
Studenicë
Studenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 4″ Veri

20° 23′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto