Prigodë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Goden.

Prigodë
Goden
Fshat
Vendndodhja
Prigodë is located in Kosova
Prigodë
Prigodë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 9″ Veri

20° 25′ 46″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto