Dragolec është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mollëzë.

Dragolec
Mollëzë
Fshat
Vendndodhja
Dragolec is located in Kosova
Dragolec
Dragolec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 0″ Veri

20° 30′ 22″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto