Serbobrani

fshat në Kosovë

Serbobran është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbënesh.

Serbobran
Arbënesh
Fshat
Vendndodhja
Serbobran is located in Kosova
Serbobran
Serbobran
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 39″ Veri

20° 29′ 5″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto