Orobërdë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Arbanë.

Orobërdë
Arbanë
Fshat
Vendndodhja
Orobërdë is located in Kosova
Orobërdë
Orobërdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 532 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 23″ Veri

20° 22′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto