Kaliçan është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Kaliçan
Fshat
Vendndodhja
Kaliçan is located in Kosova
Kaliçan
Kaliçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 30″ Veri

20° 21′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto