Vrellë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Tedel.

Vrellë
Tedel
Fshat
Vendndodhja
Vrellë is located in Kosova
Vrellë
Vrellë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 14″ Veri

20° 24′ 16″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto