Tuçepi (Burim)

fshat në Kosovë

Tuçep është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Tuçep
Fshat
Vendndodhja
Tuçep is located in Kosova
Tuçep
Tuçep
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 512 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 7″ Veri

20° 34′ 35″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto