Rakosh është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Rakosh
Fshat
Vendndodhja
Rakosh is located in Kosova
Rakosh
Rakosh
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 10″ Veri

20° 36′ 17″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto