Banjica (Burim)

fshat në Kosovë

Banjicë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajëzë.

Banjicë
Bajëzë
Fshat
Vendndodhja
Banjicë is located in Kosova
Banjicë
Banjicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 43′ 0″ Veri

20° 23′ 21″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto