Prekallë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë.

Prekallë
Fshat
Vendndodhja
Prekallë is located in Kosova
Prekallë
Prekallë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 17″ Veri

20° 27′ 51″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto