Istogu i Poshtëm

fshat në Kosovë

Istog i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim i Poshtëm.

Istog i Poshtëm
Burim i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Istog i Poshtëm is located in Kosova
Istog i Poshtëm
Istog i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 24″ Veri

20° 29′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto