Lubozhdë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Nëngurrë.

Lubozhdë
Nëngurrë
Fshat
Vendndodhja
Lubozhdë is located in Kosova
Lubozhdë
Lubozhdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 37″ Veri

20° 26′ 31″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto