Lubovë është një vendbanim në komunën e Burimit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Thanëzë dhe Thanë.

Lubovë
Thanë
Fshat
Vendndodhja
Lubovë is located in Kosova
Lubovë
Lubovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Burim
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 44′ 23″ Veri

20° 24′ 36″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto