Kulla e Sahatit (Pejë)

monument kulture në Kosovë

Kulla e Sahatit është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Kulla e Sahatit, Pejë
LlojiArkitekturore
VendndodhjaPejë, Kosovë
NdërtuarShek. XVIII – XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
LlojiNën mbrojtje
Nr. i referencës438

Shih edhe

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme

Redakto
Një kategori në Wikimedia Commons përmban dokumente multimediale për Kulla e Sahatit (Pejë).