Kunushec është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Urëz dhe Uras.

Kunushec
Uras
Fshat
Vendndodhja
Kunushec is located in Kosova
Kunushec
Kunushec
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 592 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 15″ Veri

21° 10′ 10″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto