Kuortane (finlandisht: Kuortaneen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Jugore.

Kuortane
Kuortaneen kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.kuortane.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto