Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1949.

Ky ishte edicioni i 3të i Kupës në Shqipëri. Nisi në Pranverë, 1949 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1949 me ndeshjen Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 1rë edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem një takim eliminator. Nëse rezultati ishte i barabartë, fituesi vendosej me short.

Sezoni i kaluar: 1948. Sezoni i rradhës: 1950.

Turi i 1rëRedakto

Ndeshjet u luajtën në 1949*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2tëRedakto

Ndeshjet u luajtën në 1949*

  • Rezultatet nuk dihen.

Cerek FinaletRedakto

Ndeshjet u luajtën në 1949. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
Shkozeti 0 - 4 FK Flamurtari
KF Partizani 2 - 1 KS Vllaznia
KS Ylli i Kuq Durrës 6 - 0 KS Besëlidhja
KF Tirana 5 - 1 KS Tomori

Gjysmë FinaletRedakto

Ndeshjet u luajtën në 1949. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Totali Ekipi 2
KS Ylli i Kuq Durrës 0 - 3 KF Tirana
FK Flamurtari 0 - 3 KF Partizani

FinaleRedakto

Ndeshja u luajt në maj, 1949. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

maj 1949 KF Partizani 1 - 0 KF Tirana

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto