Statistika të Kupës së Republikës në sezonin 1969-70.

Ky ishte edicioni i 18të i Kupës në Shqipëri. Nisi në gusht, 1969 me Turin e Parë dhe përfundoi në maj, 1970 me ndeshjet Finale.

KF Partizani ishin fitues në fuqi, pasi fituan Kupën e tyre te 8të edicionin e fundit. Kupa u fitua nga KF Partizani. Ndeshjet u luajtën me sistem dy takimesh eliminatore. Nëse rezultati i përgjithshëm i të dyja ndeshjeve ishte i barabartë, fituesi vendosej me kohë shtesë dhe më pas nga gjuajtjet e penalltive.

Sezoni i kaluar: 1967-68. Sezoni i rradhës: 1970-71.

Turi i 1rë Redakto

Ndeshjet u luajtën në gusht, 1969*

  • Rezultatet nuk dihen.

Turi i 2të Redakto

Ndeshjet u luajtën në janar, 1970.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
Dinamo 1 - 2 2 - 0 3 - 2 Besa
Partizani 2 - 1 1 - 1 3 - 2 Labinoti/Elbasani
Traktori/Lushnja 1 - 0 2 - 2 3 - 2 Flamurtari
Lokomotiva/Teuta 0 - 4 0 - 3 0 - 7 Vllaznia
Apolonia 0 - 0 1 - 0 1 - 0 Tekstilisti
Naftëtari 0 - 0 1 - 0 1 - 0 Skënderbeu
Punëtori/Albpetrol 0 - 2 1 - 5 1 - 7 17 nëntori/Tirana
Korabi 0 - 1 0 - 4 0 - 5 Luftëtari

Cerek Finalet Redakto

Ndeshjet u luajtën në 1970. Marrin pjesë 8 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KS Luftëtari 0 - 3 1 - 4 1 - 7 KF Partizani
KS Lushnja 0 - 3 1 - 5 1 - 8 KF Tirana
KS Dinamo 1 - 0 0 - 3 1 - 3 KS Vllaznia
KF Apolonia 1 - 1 1 - 0 2 - 1 KS Naftëtari

Gjysmë Finalet Redakto

Ndeshjet u luajtën në 1970. Marrin pjesë 4 fituesit e turit të mëparshëm.

Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
KF Tirana 0 - 3 1 - 0 1 - 3 KF Partizani
KS Vllaznia 7 - 1 1 - 1 8 - 2 KF Apolonia

Finale Redakto

Ndeshjet u luajtën në maj, 1970. Marrin pjesë 2 fituesit e turit të mëparshëm.

Luajtur Ekipi 1 Vajtje Kthim Totali Ekipi 2
maj 1970 KF Partizani 4 - 0 0 - 1 4 - 1 KS Vllaznia

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto