Kushevicë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kreshtë.

Kushevicë
Kreshtë
Fshat
Vendndodhja
Kushevicë is located in Kosova
Kushevicë
Kushevicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 46″ Veri

21° 21′ 48″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto