L'Ametlla del Vallès

komunë në Spanjë

L'Ametlla del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Ametlla del Vallès ka 8111 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.2 km2.

L'Ametlla del Vallès
L'Ametlla del Vallès
L'Ametlla del Vallès
Popullsia
 • Total8.111

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto