L'Estany

komunë në Spanjë

L'Estany është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia. L'Estany ka 393 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.25 km2.

L'Estany
Komunë
noform
Vendndodhja
L'Estany is located in Spanjë
L'Estany
L'Estany

Koordinatat: 41°52′6″V 2°6′48″L / 41.86833°V 2.11333°L / 41.86833; 2.11333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Bages (Moianès after 24 May 2015)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.25 km2
Popullsia 393 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 52′ 6″ Veri

2° 6′ 48″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: L'Estany – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale